MALDIVES

MALDIVES

„dokonalosť, luxus, gýč či nuda?“

Kto nezažije neuverí! Predtým, ako som sa sem vybrala, úprimne, nebola som fanúšikom Maldives.

Aj napriek tomu, že moji klienti a priatelia ich mali niekoľkokrát precestované a nedali na ne dopustiť. Stále som si nebola istá čo od nich čakať.

Postrehy, myšlienky, názory sú samozrejme subjektívne. Je to môj názor, ktorý by som si nedovolila zovšeobecňovať. Každý sme iný a každý máme na dovolenku iné požiadavky. Je mi jasné, že nie všetci budete so mnou súhlasiť, ale tak to má byť…

Takže vráťme sa k Maldives. Pre mňa dokonalosť  po všetkých stránkach. Samozrejme, záleží od rezortu, atolu, ostrova a polohy. Hneď prvý adrenalínový zážitok sa vám naskytne po prílete v Male. Tu nasadnete do hydroplánu, ktorým poletíte na váš vysnívaný ostrov. I napriek tomu, že mám fóbiu z lietania, som pri tejto kráse, úžasnom a zároveň vzrušujúcom pohľade na dol zabudla na môj strach z lietania. Nádherná farba mora – 50 odtieňov modrej až magnetizujúco priťahovali oči. Z dokonalej palety modrej a belasej farby sa vynárali väčšie a menšie ostrovy. Na niektorých miestach sme dokonca rozpoznávali rezorty. Skutočne sa nám naskytol jedinečný pohľad.

Kryštálovo čisté more, široké biele pieskové pláže a podmorský svet – to sú najväčšie highlighty Maldives. Určite, ak niekto chce navštíviť Maldives, odporučila by som Water Villas (vilky na vode). Absolútne som v noci nepociťovala ani nezapočula žiadne rušivé elementy v podobe „člapotu“ morských vĺn o piliere vodnej vilky. Ranné plávanie v raji ešte pred raňajkami a to rovno z mojej izby. Dokonalééé! Teplá voda a kopec rôznych farebných rybičiek rovno pod našim domčekom. Z postele sa nám naskytol neskutočný výhľad rovno na oceán. Dokonalý západ slnka môžete sledovať zo štýlovej vane s pohárikom Moetu. Komfortne vybavené izby s minibarom, kávovým setom, štýlovým nábytkom, kde nechýbala klíma ani ventilátor. Celá Water Vila je presklená a vlastne iba na noc sme zaťahovali závesy. Kedykoľvek sme prišli na izbu a kamkoľvek sme sa pozreli, vždy sa nám naskytol exkluzívny výhľad – buď na nekonečný horizont oceánu alebo na ostrov, ktorý bol oproti, alebo na náš rezort. Romantika na každom kroku…

Preto odporúčam skôr Maldives pre páry ako pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu všetko čo k ilúzii pravej lásky potrebujete. Romantické výhľady, dramatické západy slnka, neopísateľne spa s jakuzzi…

Nezabudnuteľná bola masáž pre páry, ktorá mala úplne výstižný názov „znovuzrodenie“. Deväťdesiat minút sme prežili v úplne inej dimenzii. Naši hostitelia nám ponúkli po masáži súkromnú jakuzzi, misu čerstvého ovocia a fľašu lahodného sektu. Iba my dvaja v jakuzzi sme si pochutnávali tieto delikatesy. Ticho, pokoj, uvoľnenie, láska a všade vôkol sviečky. Dokonalosť romantiky podpísala vôňa horiacej vodnej tyčinky. Nachvíľku zavrite oči a predstavte si to…

Náš rezort Maafushivaru vlastnil ešte jeden súkromný ostrov Lanubo. Tu sme mohli ako luxusní „stroskotanci“ prežiť jednu noc v rozprávkovej vile na pláži. Bola to jediná vila na tomto ostrove. K dispozícií sme mali čašníka a kuchára, ktorí sa nevedno kam po večeri vyparili… Tu nám už nič v romantike nebránilo. Sami dvaja v raji… Celá pláž ostala len pre nás. Lahodné jedlo a omamné víno dávalo stopercentnú garanciu, že presne tu zabudnete na všetky problémy. Celý deň sme „šnorchovali“ a šantili na pláži. Na druhý deň ráno po nás prišla loď. Z ostrova sme odchádzali omámení krásou prírody, vôňou mora a nadšení z podmorského sveta, ticha a pokoja, ktorý je tak vzácny v dnešnej dobe.

Keď hľadáte presne toto, ste na správnej adrese. Ranné plávanie v oceáne, ľahké ale výdatné raňajky, celučičký deň v plavkách a kaftane. Opojení teplými lúčmi slnka a mierne omámení drinkom… Ako Adam a Eva v raji.

Aj napriek tomu, že sa jedná o moslimskú krajinu, nemusia sa ženy obávať, kúpať sa a opaľovať v rezorte v bikinách. Nie sú zakázané ani tangá, no opaľovanie hore bez som nezaregistrovala. Rezort Maafushivaru akceptuje oblečenie turistov, ženy nemusia byť zahalené – pokojne aj mimo pláže môžu nosiť krátke sukne, šortky a tielka. Ich pravidlá však odporúčam prijať v hlavnom meste Male. Neodporúčam provokovať oblečením, pokiaľ chcete mestom pokojne prejsť a prezrieť si ho, tu prosím rešpektujte ich kultúru a pravidlá.

Obedík, kde si naozaj nedokážete vybrať z exotických dobrôt. Mnohé ani podľa tvaru, farby a vône nedokážeme identifikovať o čo vlastne ide. Čerstvé ovocie má diametrálne odlišnú chuť ako to naše. Nedokážeme sa ho dojesť. Nákazlivo jedinečná a osviežujúca chuť. A tá ich ázijská polievka!!!! Základný vývar navarí šéfkuchár a vy sami si ju dochucujete – varné kuracie mäso, rôzne druhy korenia, čerstvá pokrájaná cibuľka, slížiky… Práve toto bol top gastronomický zážitok. Aby som vám priblížila jej chuť, že som kamoška a nenechávam si tajomstvá len pre seba, získala som od samotného šéfkuchára jeho vlastný recept. V závere môjho blogu ho nájdete. Skúsila som polievku doma pripraviť. Chuť nebola síce úplne totožná, ale vďaka jej vôni som sa aspoň na chvíľu vrátila na Maldives.

Netajím, že som mala trochu výhody pred ostatnými klientmi (95% hostí boli nízki Číňania). Ja vysoká blondína som pútala pozornosť na každom kroku. Pre nich som pôsobila exoticky a preto sme mali všade bonusy, ktoré som dokonale využila.

Úžasné boli večerné posedenia pri bazéne alebo v Music bare, kde hrala živá hudba. Sem-tam im „tóny lietali“, ale myslím, že tu to nikomu nevadilo J. Všetci sme boli v úplne inej dimenzii a k dokonalosti nič nechýbalo.

Dúfam, že sa mi vás podarilo aspoň trochu myšlienkami a predstavami preniesť do tohto raja. Odporúčam práve túto destináciu aj napriek tomu, že mám toho skutočne veľa precestovaného, Maldives patrí k mojím NAJ.

 

 

 

 

Autor: Katarína Kovácsová travel bloger, influencer, blog o cestovaní

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>