COOK BOOK – MOJA KUCHÁRSKA KNIHA, KATARÍNA KOVÁCSOVÁ

Autor – Katarína Kovácsová travel & food bloger/influencer

aaa aaaaaaaaaaaaa

Pri mojej blogerskej činnosti sa snažím byť stále kreatívna. Neustále vymýšľam nevšedné nové veci. Pred návštevou Afrodity som dostala (verím, že skvelý) nápad. A keďže ma viac fascinujú ručne robené veci ako kúpené, vyrobila som si svoju vlastnú Cook Book. Pozrite si  video. tu

Rozhodla som sa zapisovať si do knihy recepty, ktoré som získala počas môjho cestovania a blogovania. Ako krstného otca som oslovila pána Mariána Fila – šéfkuchára Afrodity. Pán Filo moje pozvanie s radosťou prijal a úlohy krstného otca sa zhostil naozaj výborne. aaaaa

15. septembra 2020 sme spoločne soľou pokrstili moju cook book. Môžete si pozrieť video z krstu. tu

Verím, že vás moja kuchárska kniha osloví a jej recepty sa stanú vašou inšpiráciou pri varení. Som veľmi rada, že mi pán Filo venoval svoj čas a spoločne sme “ukuchtili” veľmi impozantné jedlo – srnčí chrbát na dubáčikoch s plnenými zemiakmi, na ktorom si pochutnal aj nórský kráľ a kráľovná. Nech sa páči- tu je recept:

 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Srnčí chrbát na dubáčikoch s plnenými zemiakmi Suroviny na 4 porcie: srnčí chrbát bez kostí 800 g olivový olej
soľ, korenie borovička 0,05 l dubáky maslo 1,5 lyžica biele suché víno 0,5 dcl 3 borievky
Postup: Vykosteného, odblaneného, umytého a osušeného srnčeka nakrájame na medajlónky, zľahka naklepeme, ochutíme a prudko opečieme po oboch stranách na rozpálenom oleji. Preložíme do nádoby a udržujeme v teple. Do oleja pridáme nakrájané dubáčiky, orestujeme a dochutíme. Pridáme biele suché víno a maslo.
Zľahka podusíme a podávame so srnčekom.
Vhodnou prílohou sú opekané zemiaky, plnené nivou.

 

Variť s pánom Filom bol veľký zážitok. Vždy vkladá do kuchárskeho umenia aj vizuálnu show. Mäsko sa nám podarilo a výborne chutilo.

bbbbbb
Ako druhý úlovok do mojej cook book bolo varenie s najlepším šéfkuchárom Slovenska za rok 2020 Jozefom Masarovičom.

bbbbbb (2)

Morsky čert
Suroviny: soľ, pripravene korenie varíme v souvide pri servise 63 ͦC 6min potom opeč na grile s prepusteným maslom morský čert korenie 20g rímsky kmín 40g kari prášok
3ks škorica celá
30g sušene kafírové listy 10g horčicové semienka 40g koriander semená 30g wakame 20g nori 12g čierne uhlie 20g klinček
Postup: Rozohrej na miernom ohni panvicu. Orestuj koreniny, nechaj vychladnúť. Po chvíli pridaj čierne uhlie a rozmixuj.
Zelený olej: 500g olej 200g petržlenová vňať, listy zblanšírované
Postup: Zohrej olej na 85 ͦC v termomixe, pridaj zblanšírovaný petržlen a mixuj 4 minúty. Preceď cez gázu a zašokuj ľadom.

cccccccc

Jedlo úplne iné. Plné rozličných textúr, chuti a estetických detailov. Skutočne som rada za svoje hobby blogovať. Títo ľudia ma nesmierne inšpirujú. Varím denno-denne doma. Teraz je však moje menu pestrejšie a viac si dávam záležať aj na vizuále. Nech sa páči video recept. Plná verzia tu a skrátená verzia tu.

Mám ešte aj iné skvelé nápady! Osloviť ľudí iných národností, navariť s nimi ich národné jedlo a zaznamenať to do mojej cook book. Tento mesiac vás bude čakať kuchárske prekvapenie.
Tak teda dobrú chuť a do skorého čítania.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa